Higiena jamy ustnej oraz zdrowe odżywianie

25 września nasze przedszkolaki gościły Panią Weronikę – pomoc stomatologiczną z Żernicy, która prowadziła z naszymi maluszkami pogadankę nt. „Higieny jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania”.

Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć model zębów, na którym Pani Weronika pokazywała dzieciom jakie ruchy szczoteczką wykonywać w czasie ich mycia.

Następnie dzieci z magicznej torby wyciągały produkty, które dzieliły na dwie grupy tj. te produkty, które są zdrowe dla naszych zębów np. marchewka, brokuł, jabłko, woda mineralna itp. W drugiej grupie znalazły się produkty, które psują nasze zęby np. czekolada, batonik, soczek itp. W ten sposób nasze przedszkolaki dowiedziały się jakie produkty wzmacniają nasze zęby a jakie produkty je psują.

Dodaj komentarz