SPRZĄTANIE ŚWIATA

AKCJA: SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018

„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”

 

21 września w naszej szkole odbyły się obchody międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna, jubileuszowa 25. edycja akcji Sprzątanie Świata – Polska 2018 odbyła się pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Z tej okazji wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach o tematyce ekologicznej. Klasy I i III obejrzały scenkę ekologiczną pt. „Posprzątajmy las” w wykonaniu klasy II oraz film edukacyjny „Uczymy się segregować śmieci”. Starsi uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną przypominającą zagadnienia segregacji i recyklingu. Następnie wszyscy zaopatrzeni w worki na śmieci i foliowe rękawiczki wyruszyli posprzątać wyznaczony teren. Po powrocie do szkoły, z workami pełnymi śmieci, na wszystkich czekał poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy w Pilchowicach.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję – koordynatorzy akcji w szkole Katarzyna Lewoń, Łucja Knapik i Justyna Diak.

 

 

 

Dodaj komentarz