Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

3 września o godzinie 8.30 w kościele, a o 9.30 na boisku szkolnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.
Na akademii przygotowanej przez trzecią klasę i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem p. Iwony Doli wspominaliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bohaterów, którzy stanęli w obronie Ojczyzny. Jednak poza poważnymi wspomnieniami pojawiły się łąki, lasy, góry i inne wakacyjne miejsca, a także nowe przyjaźnie. To już za nami – teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. I jak w tym wierszu…

Jeszcze jesteśmy w lesie
I leżymy na plaży…
Pozwól przed pierwszą lekcją –
Powspominać, pomarzyć!
A za chwilę nad książką
Pochylimy znów głowy…
Bo już słońce przez okno
Świeci blaskiem wrześniowym.

Tym razem, w związku z pracami remontowymi akademia rozpoczynająca nowy rok szkolny nie mogła odbyć się tradycyjnie na sali gimnastycznej. Dopisała pogoda, więc powitaliśmy rok szkolny na boisku.
W naszej szkole w roku szkolnym 2018/19 w ośmiu oddziałach rozpoczęło naukę 119 uczniów. Szczególnie w tej grupie witamy najmłodszy oddział – PIERWSZAKÓW – który liczy 18 uczniów oraz ich wychowawcę – p. Urszulę Jureczka.
Edukacją naszych uczniów zajmować się będzie w sumie 24 nauczycieli. Pracownicy administracji i obsługi dołożą wszelkich starań, aby organizacja edukacji odbywała się bez zakłóceń. Nad całością czuwa p. dyrektor Roman Pinoczek.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów i samych szóstek, przedszkolakom wspaniałych zabaw, a Rodzicom radości z dzieci.

Tysiące szkół, tysiące klas
Rozwarło swoje bramy…
Do wspólnej pracy stańmy dziś.
Uwaga! Za-czy-na-my!

 

 

Dodaj komentarz