ŚLUB PRZEDSZKOLAKÓW W URZĘDZIE GMINY!!!

ŚLUB PRZEDSZKOLAKÓW W URZĘDZIE GMINY!!!

 

Inscenizacją ślubu przedszkolaków i wspólnym śpiewaniem zakończyła się wizyta studyjna naszych przedszkolaków w Urzędzie Gminy w Pilchowicach. Było dużo wrażeń i …niespodzianki, ale po kolei. We wtorek rano (14 maja) nasze przedszkolaki ze Stanicy wybrały się na umówioną wizytę do Pilchowic i spotkanie z Panem Wójtem Maciejem Gogullą. Radosne powitanie w gabinecie Wójta, możliwość zajęcia jego fotela za biurkiem, wspólne rozmowy i żarty wywołały uśmiech na twarzy każdego dziecka. Wizyta była również w duchu patriotycznym z biało czerwonymi chorągiewkami – wszak obchodzimy 100-lecie niepodległości! Maluchy wręczyły Panu Wójtowi upominek – piękny plakat o barwach narodowych z symbolami naszej Ojczyzny. Następnie pracownicy urzędu oprowadzili dzieci po urzędzie i wyjaśniali co gdzie można załatwić. Dzieci poznały jak segregować odpady, śledziły mapy i plany naszej gminy, mogły również przymierzyć odzież ochronną i założyć prawdziwe kaski ochronne jakich używają pracownicy na budowach. W wydziale spraw obywatelskich czekały na przedszkolaków pierwsze niespodzianki – każde dziecko otrzymało swój pierwszy dowód osobisty! Wizyta kończyła się w Sali Obrad przy ul. Damrota 5.  I tu kolejna niespodzianka, oprócz tego, że w tym miejscu obradują Radni naszej Gminy, w tej Sali udziela się też ślubów. Wśród maluchów znaleźli się chętni, którzy „zawarli” symboliczny ślub. Na zakończenie były wspólne śpiewy, poczęstunek, a każde dziecko otrzymało torebkę z pamiątkami.

Dziękujemy Panie Wójcie, dziękujemy pracownikom urzędu, wszystkiego dobrego życzą Przedszkolaki ze Stanicy.

Dodaj komentarz