Sukces uczniów w konkursie plastycznym!

„Plastyczny” sukces uczniów ZSP w Stanicy.

24 kwietnia 2018r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej XXV Wojewódzkiego Plastycznego Konkursu Ekologicznego „Ocalić od zapomnienia”.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło aż 670 prac, a wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie ZSP W Stanicy Aleksandra Sokołowska i Dominika Dymek z kl. VII oraz Nicole Tułak i Alex Kata z kl. V. Jedną z nagród w konkursie był kalendarz z pracami plastycznymi wszystkich laureatów.

Tegoroczny temat konkursu to „Serce natury”, zwrócił uwagę młodych ludzi na otaczający ich świat natury, jego piękno i różnorodność, ochronę jego fauny i flory. Jak podkreślają organizatorzy konkursu: „należy bezwzględnie zapobiegać wszelkim formom degradacji i niszczenia środowiska, zadbać o jego przetrwanie, aby kolejne pokolenia mogły w nim żyć w zgodzie i harmonii”.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

Justyna Diak nauczyciel plastyki

Dodaj komentarz