Dzień Matematyki

Pierwszego dnia wiosny 21.03.2018 roku w naszej szkole odbyły się OBCHODY DNIA MATEMATYKI i na tę cześć zorganizowany został TURNIEJ MATEMATYCZNY dla uczniów klas 4-7. Dołączyliśmy do tysięcy uczestników OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA MATEMATYKI i bawiliśmy się matematyką. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich, a nawet do tych którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania były prezentowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji przy użyciu tablicy interaktywnej. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki…
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI 2018, odbył się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Klasę 7 reprezentowali: Ania Bielińska, Maks Borodajko, Weronika Wołek

Klasę 6 reprezentowali: Franek Strzelczyk, Michał Zientek, Kornel Kozub

Klasę 5 reprezentowali: Łukasz Beer, Emilka Jankowska, Nicole Tułak

Klasę 4 reprezentowali: Dominik Szendzielorz, Melanie Piontek, Nikola Draga

Publiczność wspaniale się bawiła i ochoczo dopingowała swoich reprezentantów.

DZIĘKUJEMY SPONSOROM za ufundowanie wspaniałych nagród w postaci zestawu 35 gier dla każdej z klas.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZDROWĄ RYWALIZACJĘ I WSPANIAŁĄ ZABAWĘ ZARÓWNO ZAWODNIKOM JAK I PUBLICZNOŚCI

Organizator wydarzenia: Anna Zientek

Dodaj komentarz