Jasełka SP

„W drodze do Betlejem”

 

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się Jasełka, które przygotowała katechetka P. Weronika Musioł.
Zakupy, promocje, wizyta u fryzjera i kosmetyczki, atrakcyjna wycieczka do Egiptu – to wszystko wydaje się być NAJWAŻNIEJSZE w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście Pan Bóg w tym gorącym okresie wysyła na świat Aniołów, którzy sprowadzają ze złej drogi i pomagają odnaleźć zagubionym DROGĘ DO BETLEJEM. O tym – w największym skrócie, były tegoroczne jasełka, które przygotowali uczniowie z klasy czwartej i siódmej. Chórek, który zaśpiewał kolędy i pastorałki stworzyli uczniowie z klasy szóstej. Piękną kolędę „Mario czy już wiesz” wykonała Magda z klasy ósmej, a Zuzia z klasy piątej „Cichą noc”. Po raz ostatni w szkolnych przedstawieniach wystąpiła Amelia z klasy piątej, która pożegnała nas recytacją wiersza Ernesta Bryla „ A może Anioł pojawił się z dali”. Niewidzialni, ale słyszalni Dwaj Panowie K ogarnęli nagłośnie. Wszystkim bardzo podobał się ten wzruszający w świątecznej atmosferze- występ. Cała publiczność wynagrodziła występujących gromkimi brawami

Po zakończeniu przedstawienia dyrektor P. Roman Pinoczek skierował do wszystkich świąteczne życzenia, a następnie uczniowie uczestniczyli w wigiliach klasowych. Był to czas na opłatek i wspólne śpiewanie kolęd.

Dodaj komentarz