SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”. W tym dniu uczniowie nie tylko sprzątali  okolicę, ale również uczestniczyli w zajęciach o tematyce ekologicznej.
Klasy I  – III obejrzały film edukacyjny „Inżynierka Wilczyca” oraz wykonały makiety  na temat segregacji śmieci. Starsi uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną przypominającą zasady segregacji śmieci i recyklingu. Następnie wszyscy zaopatrzeni w worki na śmieci i foliowe rękawiczki wyruszyli posprzątać wyznaczony teren.
Po powrocie do szkoły, z workami pełnymi śmieci, na wszystkich czekał poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy w Pilchowicach.
Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się w akcję – koordynatorzy akcji w szkole Katarzyna Lewoń, Łucja Knapik i Justyna Diak.

Dodaj komentarz