Światełko dla Lwowa

Już wkrótce będziemy obchodzić  dzień pamięci o naszych  zmarłych. W Polsce dzień Wszystkich Świętych -1 listopada  jest szczególnie uroczysty. W tym dniu zapalamy znicze na grobach nie tylko naszych bliskich zmarłych, ale na wszystkich mogiłach zapomnianych, opuszczonych i bezimiennych.

Wiele grobów rodaków i bliskich z naszych rodzin jest obecnie poza granicami Polski. Podobnie jak w latach ubiegłych  nasza fundacja  „Pomaganie Łączy Ludzi”  rozpoczyna po raz kolejny  akcję  „Światełko dla Lwowa” polegająca na zbieraniu zniczy oraz pieniędzy na zakup zniczy i ich transport do Lwowa i Mościsk.

Na wielu nekropoliach poza granicami Polski zapłoną symboliczne lamki. Tam pochowani są wybitni poeci, pisarze, artyści, żołnierze i zwykli Polacy.

Pamiętając o naszych rodakach, tych którzy tworzyli kulturę na naszych Kresach i tych,którzy walczyli o wolność  Polski, o uczniach, gimnazjalistach i studentach, którzy bronili swojego Lwowa, o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy nie chcieli wpuścić wroga na nasze Kresy  prosimy o wsparcie naszej akcji.

Fundacja Pomaganie Łączy Ludzi

Szpitalna 3, Knurów 44-194

www.pomaganielaczyludzi.pl

tel. 793 401 606

 

Nr konta: Bank Spółdzielczy w Sośnicowicach

24 8460 0008 2001 0004 1957 0001

 

Wpłaty z zagranicy: POLUPRPL PL24846000082001000419570001

Zbieramy również znicze, które można dostarczyć od 10 września do 25 października do:

– siedziby fundacji, ul. Szpitalna 3 w Knurowie,
– wszystkich szkół, przedszkoli i bibliotek na terenie Gminy Pilchowice,

– Biblioteki Publicznej w Gierałtowicach, ul. Ogrodowa 47

Dodaj komentarz